16 YEARS AMI EVENT

Ami Event is the first company in the field of organizing events, which started its first steps since 2007 and continues to develop a unique system for the creation and marketing of products and services in the field of organizing parties such as weddings, events , conferences, concerts, advertisements, trainings, etc.

The company operates with a wide network of professionals who guarantee the best service offered by the Albanian market and beyond. Ami Event operates with partners, powerful in the world market, in our subsidiaries you will find the latest fashion catwalk collections.

The beginning of a dream

AMI EVENT brings to all you brides a variety of latest fashion dress designs to make your wedding and crowning moment of love wonderful and unforgettable.

WEDDING

Jonida & Besnik

Wedding

Ira & Gaz

Wedding

ORNELA & DILAN

Wedding

Iliri & Emanuela

Wedding

Private Party

Lea

Birthday

Stella Keta

Birthday

Fei

Birthday

Sara

Birthday

Business Events

Vinea Resort

inauguration

Posh Lounge

inauguration

Vila 70

inauguration

Big Market

Staff holiday
FEBRUARY 14

“Ami Event” and TEG bring back the activity where every couple can celebrate love.

WAR OF THE BRIDES

Reality show where three brides compete every episode for a honeymoon!

AMI MAGAZINE

AMI magazine, a unique project of its kind in Albania for couples.

BRIDES AMI EVENT

Testimonial

Zajmina Vasjari

Magjia e Ami Event preku cdo detaj të ditëlindjes së parë të vogëlushes time. E lumtur pafund që përsëri më të mirët u kujdesën që kujtimi i kësaj mbrëmje të mbetet përgjithmonë në mendjet dhe zemrat tona. Amarda të falenderoj nga zemra dhe fjalët janv vërtet shumë pak në krahasim me punën e palodhshme të stafit tënd të panumërt dhe super të talentuar që na bënë të ndiheshim si në një përrallë!

Zajmina Vasjari

Rudina Magjistari

Festa jonë e parë me shokët shkoi më së miri, falë kujdesit dhe profesionalizmit të @amievent_official ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ Ju sillni jo vetëm festën, por edhe diellin 😊 Thank you! 🙏

Rudina Magjistari

Rudina Dembacaj

Falenderoj Ami Event për organziimin e mrekullueshëm në diten time më të bukur.

Rudina Dembacaj

Jonida Vokshi & Besnik Krapi

Ju falenderojmë për profesionalizimin, kreativitetin, pozitivitetin e sidomos durimin si virtytin ma të rëndësishëm që kishit. Dasma ishte një ëndërr e vërtetë, e shijuam pafund.

Jonida Vokshi & Besnik Krapi

Gazment Paja

Një magji e vërtetë! Gjithçka e detajuar në perfeksion. Ju falenderojmë pafund për përkujdesjen tuaj në asistimin e çdo kërkese.

Gazment Paja

Kejvina Kthella

Ami e dashur si je? Doja të të thoja që festa ka shkuar shumë mirë, kam ngelur shumë e kënaqur! Gjithcka ka qënë perfekte! Të falenderoj shumë ty dhe stafin e Ami Event.

Kejvina Kthella

Alba Hoxha

Teksa po hyja në shtëpinë time befas shtanga dhe për një monent thash se isha në ëndërr ose kisha ngatërruar banesë. Klitha nga gëzimi, fryma mu mor nga ai realitet dhe aty kuptova që nuk isha në ëndërr dhe s'kisha gabuar banesë. Një surprizë e tillë jashtëzakonshme vjen vetëm një herë në jetë dhe këtë s'mund ta bëj askush tjetër veçse Ami Event. Love you Amarda Toska

Alba Hoxha

THEY BELIEVED IN US

BLOG

No Content Available